Murat Kurum: Kentsel dönüşüm projelerini gönüllü yapacağız

AK Parti’nin İBB Adayı Murat Kurum, Küçükçekmece’de STK ve Muhtarlarla Buluşma Programı’nda gündeme yönelik açıklamalarda bulunuyor.

İstanbul’un 5 yıl kaybettiğini söyleyen Murat Kurum, hızlı bir şekilde kentsel dönüşüm çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.

Kurum devam eden açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

İSTANBUL 5 YILINI KAYBETTİ: Üzülerek söylüyorum ki; İstanbul bu süreçte 5 yılını kaybetmiştir. Mevcut yönetimin kentsel dönüşümle ilgili sözlerinin hiçbiri gerçekleşmemiştir. 5 yılda 100 bin konut dönüştüreceğiz sözü verdiler değil mi? Umutla bekleyen İstanbul halkına verdikleri hiçbir sözü tutmadılar. Sadece kentsel dönüşüm değil. Tüm verdikleri sözlerle alakalı sadece ve sadece reklamlarda, panolarda algılarını gördük. İstanbul’un tüm riskli bölgelerini sahipsiz bıraktılar. Küçükçekmece’miz de bu umursamazlıktan bu ihmalkarlıktan üzerine düşen payı aldı. Yıllardır bu şehrin yükünü çeken kardeşlerimiz, şöyle göle doğru doya doya bakıp çay içecekleri, sohbet edecekleri bir güvenli yuvanın hayaliyle bekliyor. Sizlere burada, bugün söz veriyorum. Ben Küçükçekmece’nin bir evladı bir kardeşiniz bir arkadaşınız olarak, Aziz Yeniay Başkanımla birlikte Küçükçekmece’nin ne ihtiyacı varsa ne problemi varsa tüm isteklerinizi, problemlerinizi omuz omuza verip çözeceğim ve burada başkanım ifade etti birlikte omuz omuza vatandaşımızın bizden ne beklediği varsa ne talebi varsa gözümüz kulağımız vatandaşımızda olacak. Onları dinleyeceğiz.

ESNAFIMIZ BİZE DUA EDİYOR: Bundan yaklaşık bir ay önce Küçükçekmece’ye geldim ve orada meydanda, vatandaşlarımızın da rahatsız olduğu ve orada meydanı da kullanamadığımız işgaliyelere karşı şikayetleri aldık. Gördük ki bunlar gayri resmi bir şekilde burada duruyor. Baktığınızda işin sahibi olmadığı için konuyla ilgili ne ilgilenen var ne sahiplenen var… Hemen ilgili arkadaşlarımızla birlikte gereğini yaptık ve Küçükçekmece o eski, huzurlu, güzel meydanına kavuştu. Hemen ardından selde çaresiz bırakılan şoförlerimizin, kooperatifimizin yanına gittik. Orada büyükşehir belediyesinin yapması gereken hizmetleri yapmadığı için selde mağdur olan esnafımızla beraberdik. Hemen orada istişare yaptık. Vatandaşlarımızla kararlar aldık. 1 hafta 10 gün sonra o kararlar hayata geçti. Şimdi esnafımız bize dua ediyor.

DÖNÜŞÜM PROJELERİNİ GÖNÜLLÜ YAPACAĞIZ: Göreve gelir gelmez tüm mahallelerimizdeki kentsel dönüşüm sorunlarını suratla uygulamaya geçip, yeni sıcak yuvalarımızı daha önce yaptığımız gibi yine biz yapacağız. Çok çalışacağız. Çünkü İstanbullulara söz verdik. İstanbul’un hiçbir yerinde tek bir riskli yapı kalmayıncaya kadar çalışacağız. Değerli kardeşlerim biz dönüşüm projelerimizi yerinde yapacağız, gönüllü yapacağız, hızlı yapacağız ki vatandaşımız sağlam, güvenli yuvasına kavuşsun. Sizlerin rızasını almadan tek bir adım atmayacağız, atmayacağız. Her mahallemizde dönüşümü başlatacağız. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x