Erdoğan’dan “Mossad’ın Türkiye’de suikast planı” iddialarına tepki: Böyle bir adımı atmaya cüret ederlerse bedelini ödemeye mahkum olurlar

İsrail iç istihbarat teşkilatı Şin-Bet Direktörü Ronen Bar’ın, “Katar, Türkiye ve Lübnan dahil olmak üzere dünyanın her yerinde Hamas liderlerini, yıllar sürse bile öldürmeye kararlıyız” açıklaması yankı uyandırdı. Bu sözler sonrası Mossad’ın bu ülkelerde suikast planladığı iddia edilirken konuyla ilgili Katar dönüşü uçakta gazetecilere konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Böyle bir yanlışa tevessül etmeleri halinde şunu bilmeleri gerekir ki bunun bedelini, bunun faturasını çok ama çok ağır öderler.” ifadelerini kullandı.

“BEDELİNİ, BİR DAHA BELLERİNİ DOĞRULTAMAYACAK SURETTE ÖDERLER”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar ziyareti dönüşü uçakta değerlendirmelerde bulundu, gazetecilerin sorularını cevapladı. Filistin dışında yaşayan Hamas üyelerine yönelik İsrail’in suikast planları iddialarına değinen Erdoğan, “Her şeyden önce bu haberi yapanlar demek ki Türkiye’yi tanımıyorlar. Türkleri tanımıyorlar. Bizi tanımıyorlar. Böyle bir yanlışa tevessül etmeleri halinde şunu bilmeleri gerekir ki bunun bedelini, bunun faturasını çok ama çok ağır öderler. Şu anda Gazze’yi havadan, denizden, karadan kuşatmak suretiyle bu adımları atanlar, bir hafta içinde netice alacaklarını zannediyorlardı. Ne oldu, alabildiler mi? Almadılar. Türkiye’ye, Türklere karşı böyle bir adımı atmaya eğer cüret ederlerse bunun bedelini, bir daha bellerini doğrultamayacak surette, ödemeye mahkum olurlar. Böyle bir işe kalkışanlar bunun sonuçlarının son derece ciddi olabileceğini unutmamalıdır. Türkiye’nin hem istihbarat hem güvenlik alanında aldığı mesafeyi dünyada bilmeyen yoktur. Ayrıca biz dün kurulmuş bir devlet değiliz. Bunu da kimsenin aklından çıkartmaması gerekir.” dedi.

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x