Zekanızı kanıtlama fırsatı: 5 saniyede harfler arasında farklı olanı bulabilir misiniz? j harflerinden değişik olan hangisi?

Gerçek bi IQ testi yaptırana kadar size bu görsel zeka testleri de yardımcı olabilir. En azından gözlem yeteneğiniz ve dikkat gücünüz için bu optik illüzyonlar ve zeka bulmacalarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca hoş vakit geçirmek için de çok güzel bir etkinlik takvimi oluşturmanız mümkün. 7’den 70’e herkesin severek takip ettiği ve beyin gelişimine katkıda bulunduğu bu testlerden birini daha sizler için hazırladık. İstediğimiz şey, farklı olan harfi 5 saniyede bulabilmeniz. Bakalım ne kadar dikkatlisiniz…

Saklanan öğeleri verilen süre içinde bulmak için çok dikkatli olmanız lazım. Odaklanma ve konsantrasyon gerektiren bu testlerde, gizli eşya bulunduğunda bir rahatlama da hissedebilirsiniz. Ayrıntılara dikkat ve görsel algılarınız da açık olmalı.

Farklı olan harf hangisi?

Görselde peş peşe sıralanmış j harfleri var. Onlarca küçük j harfinin arasında da farklı olan bir harf bulunuyor. Dikkatlice bakıp, her noktayı gözden geçirdiğinizde bu harfi kolaylıkla bulabilirsiniz. Yalnız bu harfi bulmak için 5 saniyeniz olduğunu hatırlatmalıyız.

Sürenizi başlatalım mı?

Süreniz başladı. Hadi çabuk olun.

5, 4, 3…

Biraz daha dikkatli olmalısınız.

Farklı olan harfi bulabildiniz mi?

Bu görselde farklı olan harfi bulamadıysanız ufak bir ipucu verebiliriz. Aynı renkteki harfler arasında birinin şekli daha farklı. Yani j harfine benzeyen ama şeklinde ufak farklılıklar olan bir harf arıyoruz.

Süreniz sona erdi.

Farklı olan harfi bulanları tebrik ederiz. Bulamadıysanız işte testin cevabı…

ÇÖZÜM:

Farklı olan harf görselin sol tarafında. bulunuyor. Bu, büyük İ harfi. Noktalı olması sizi yanıltmış olabilir. Bu testler için biraz daha gayret göstermelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir