Bu Hafta Pik Yapması Beklenen 5 Altcoin Bunlar!

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere geçtiğimiz gün başlayan ralliye öncülük eden Bitcoin’in 28 bin dolar seviyesini aşmasıyla beraber, kripto para piyasasını çevreleyen olumsuz duyguda tersine bir dönüş yaşandı! Bununla beraber altcoin piyasası yükselişe geçerken uzmanlar, bu 5 altcoin projesi için tahminlerini aktardı! İşte detaylar…

Popüler analistler bu 5 altcoin için yükselişe işaret etti!

Bitcoin’in 28 bin dolarlık kritik seviyeyi aşmasıyla beraber altcoin piyasasında yaşanan hareketlilik, birçok yatırımcının ilgisini çekti. CoinGecko verilerine göre Layer-1 coin’lerinin ve Akıllı sözleşmeler sunan coin’lerin, BTC rallisinden sonra fiyatlarında büyük bir artış gördüğü gözüküyor. ABD Merkez Bankası’nın başka bir faiz artırımına gitmeyeceği beklentisiyle uzmanlar, bu 5 altcoin projesinin önümüzdeki günlerde daha da yükselmesini bekliyor.

Mask Network (MASK)

Yeni internete açılan bir portal olarak lanse edilen Mask ağının aynı adı taşıyan yerel coin’i MASK, günden güne popülerleşiyor. CoinMarketCap verilerine göre MASK, geçtiğimiz gün yüzde 40’ın üzerinde artış yaşadı. Bugün gün içerisinde ise biraz düşüş yaşayan altcoin projesi anlık olarak 5.87 dolardan işlem görüyor. Popüler altcoin, tekrar yükselişe geçerse 6.4 dolar seviyelerinde önemli bir dirençle karşılaşabilir. Fakat bir düzeltme gelmesi durumunda MASK’ın 3.8 dolarda güçlü bir arzı bulunuyor. Bu arada, bu direnç seviyesinin tersine çevrilmesi, yatırımcıların potansiyel olarak daha yüksek bir yukarı yönlü olmasını sağlayacaktır.

MASK 7 günlük fiyat grafiği

Ethereum Classic (ETC)

Popüler altcoin Ethereum Classic (ETC), ana Ethereum blockchain’inin Proof-of-Work hard forku olarak karşımıza çıkıyor. Proje, ETH ön birleştirmesinin eski özelliklerini koruyor. Uzmanlar yakın zamanda ETC’ye işaret ederken kripto paranın, 23 dolardaki uzun vadeli direncine oldukça yakın olduğunu aktarıyorlar ve eğer kırılırsa yatırımcılar için daha fazla yukarı yönlü potansiyele sahip olduğunu aktarıyor. Bununla birlikte, bu desteğe yönelik direncin üstesinden gelinmemesi, 18,13 dolar seviyesinde düşüş eğilimi potansiyeli ile daha fazla düşüşe yol açacaktır. 23 dolarlık direncini hedeflerken aynı anda bu destek seviyesini savunmak boğaların önceliği olmalıdır. Anlık olarak ETC, 20.85 dolar seviyesinden işlem görüyor.

ETC 7 günlük fiyat grafiği

Fantom (FTM)

Fantom, ölçeklenebilir bir Layer-1 platformu olduğu için geliştiriciler arasında popülaritesini artırıyor. Sushi ve Curve gibi büyük isimler, merkezi olmayan borsaları için FTM kullanıyor. Platformun yerel coin’i olan FTM, fiyatta yüzde 18’lik bir artış kaydetmesiyle piyasanın fiyat hareketlerini yönlendiriyor. Popüler altcoin geçtiğimiz günlerde 0.40 dolarlık destek seviyesini kırmayı başardı ve bu da boğalara daha yüksek fiyat şansı verdi. Anlık olarak fiyatı 0.50 dolar olan FTM için boğalar, uzun vadede 0.74 dolar seviyelerini hedefleyebilir. Uzmanlara göre bu seviye de FTM’ye 1 dolara olası bir koridor sağlayacaktır.

FTM, son 7 günlük fiyat grafiği

Apecoin (APE)

APE, son birkaç gün içinde düşüşle karşılaştıktan sonra bazı kazanımlar da gördü. Anlık olarak APE, yüzde 2’lik bir düşüşle 4.21 dolar seviyesinden işlem görüyor fakat hafta boyunca yüzde 8’den fazla yükseliş yaşadı. Bu onu daha büyük bir patlayıcılığa itiyor. APE şu anda yalnızca 4.5 dolar ve 4.3 doları kapsayan çok dar bir işlem aralığında işlem görüyor. Bu, coin’in yakın gelecekte toparlanabileceğinin ve desteğe yönelik 5 dolarlık direnci kırma potansiyeline sahip olduğunun bir işareti olarak alınmalıdır.

APE, 7 günlük fiyat grafiği

The Graph (GRT)

The Graph’ın yerel coin’i GRT geçen haftadan beri boğalara karşı zemin kazanıyor. Veriler, coin’in önemli ölçüde yükselişe geçtiğini ve yüzde 40’lık bir kazanç kaydettiğini gösteriyor. Ağın Web3 denetimleri daha hızlı erişim için bir sorgulama hizmeti sağlamadaki rolü, bu olumlu fiyat değişikliğine ulaşılabilir. GRT şu anda 0,161099 dolardan el değiştiriyor. Uzmanlara göre uzun vadede,boğalar 0.3 dolar seviyesini hedefleyebilir.

GRT, son 7 günlük fiyat grafiği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir